Ocieplenie poddaszy

Do ocieplenia poddaszy proponujemy wełnę celulozową. Jest to materiał naprawdę ekologiczny, przyjazny człowiekowi, równocześnie nie lubiany przez gryzonie. Wyprodukowany z makulatury, która została rozdrobniona i zaimpregnowana przeciwko grzybom, gryzoniom, a przede wszystkim przeciwogniowo (klasa palności B2). Pod działaniem ognia, materiał wprawdzie ulega spaleniu, ale woda, która w wysokiej temperaturze uwalnia się z kryształów impregnatu w postaci pary, spowalnia rozprzestrzenianie się pożaru.

Wełna celulozowa na przemian chłonąc i oddając wilgoć zapewnia przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach, znany z budynków ceglanych i drewnianych. Na poddaszach ocieplonych celulozą nie ma charakterystycznego zaduchu, wrażenia braku powietrza - co jest istotne zwłaszcza latem.

Ocieplenie realizujemy wdmuchując materiał specjalną maszyną pomiędzy membranę wiatroizolacyjną a płyty zabudowy poddasza (najczęściej gipsowo-kartonowe lub OSB). Wykonana w ten sposób izolacja jest ciągła, bez mostków cieplnych, idealnie wypełniająca całą izolowaną przestrzeń.

Drugim materiałem stosowanym przez nas do ociepleń poddaszy jest pianka poliuretanowa.

ocieplenie poddaszy 

 


10 lat gwarancji

Istniejemy na rynku przeszło 22 lata